0-9
16 بهمن 1401 - 14:29

منطقه آزاد اینچه برون اساسنامه دار شد/مدیرکل راه آهن برای جذب اعتبارات تلاش بیشتری کند

استاندار گلستان گفت: چند روز گذشته ابلاغ دولت برای منطقه آزاد اینچه برون انجام و این منطقه اساسنامه دار شد و در روزهای آینده هیئت مدیره و مدیرعامل آن مشخص می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس علی محمد زنگانه ظهر امروز در مراسم متمرکز پروژه های دهه فجر گنبدکاووس در دانشگاه شمس اظهار کرد: سرانجام بعد از طی پروسه های زیاد و پس از ابلاغ هیات دولت، منطقه آزاد اینچه برون اساسنامه دار شد و در چند روز آینده هیئت مدیره و مدیرعامل ان مشخص می شود.طرح جامع منطقه آزاد نیز نهایی شده است.

وی تصریح کرد: بعد از این موضوع بلافاصله با دبیر منطقه آزاد کشور رایزنی کرده تا به صورت مصوبه تکمیلی مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت های لازم و اولیه تخصیص پیدا کند.

وی با گلایه مندی از مدیرکل راه آهن شمال شرق گلستان خاطرنشان کرد: مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان از محل تهاتر نفت برای حوزه لجستیک راه آهن جذب شده و قرار بود پیمانکار این پروژه تعیین شود که بتوانیم از ظرفیت این اعتبار استفاده کنیم ولی تا به امروز کاری صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: مدیرکل راه آهن به وظیفه خود عمل کند. با هیچ مدیری تعارف نداریم و کم کاری ها را تحمل نخواهیم کرد. وظیفه مدیرکل بود تا به محض جذب اعتبار پاشنه کفش خود را کشیده و پیگیر پروژه باشد.

زنگانه با اشاره به چاپ کتابچه مصوبات سفر رئیس جمهور به استان گلستان گفت: تمامی مصوبات در حوزه های مختلف آب، برق، گاز و غیره به تفکیک شهرستان ها و شهرها مشخص شده و فرماندار می بایست از مدیران کل در هر حوزه، سهم مصوبات شهرستان را مطالبه کند.

وی بیان کرد:طرح ارتقاء فرایندی و تکریم ارباب رجوع آغاز شده و دستگاه های اجرایی می توانند به عنوان الگو از این طرح برای دستگاه اجرایی خود استفاده کنند.بطور مثال استفاده از طرح ارتقاء فرایندی سبب می شود تا پروسه اعطای گواهینامه فنی و حرفه ای از ۶ ماه به ۴ روز کاهش پیدا کند.

استاندار گلستان با بیان اینکه رفع موانع تولید یکی از تاکیدات مهم رئیس جمهور است ابراز کرد: در این راستا در استان گلستان ۷۲ واحد نیمه فعال و غیرفعال، فعال شده و وارد چرخه تولید شدند که از این تعداد ۳۶ واحد در حوزه صمت بوده است.

وی در خصوص ارتقاء درامد شهرداریها یاداور شد: انجام خوب پروژه های عمرانی شهری می تواند در ارتقاء درامد شهرداریها موثر باشد که در این راستا از ۳۵ شهرداری استان گلستان، درامد تعداد ۹ شهرداری تا پایان آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه ۸۰ درصد افزایش داشته است.

زنگانه با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی صادرات غیرنفتی گلستان گفت: در دولت سیزدهم ارتباطات اقتصادی با کشورهای همسایه افزایش و رونق گرفته به طوری که تردد کامیون های ترانزیت تقریبا از صفر به بیش از ۱۰۰ دستگاه کامیون در روز رسیده و مقدمات تجارت چمدانی نیز فراهم شده است.امسال صادرات غیرنفتی استان گلستان ۲۲ درصد افزایش داشته و تلاش داریم تا صادرات را از ۱۸۱ میلیون دلار به ۵۰۰ میلیون دلار برسانیم.

وی بیان کرد: در حوزه نوسازی و تجهیز مدارس از ابتدای دولت سیزدهم تا دی ماه امسال مبلغ ۸۹۰ میلیارد تومان برای احداث، تعمیر و یا تجهیز مدارس هزینه شده است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امسال در دهه فجر تعداد ۶ هزارو ۵۹۷ پروژه با اعتبار بیش از هفت هزارو ۷۶۹ میلیارد تومان کلنگ زنی و یا افتتاح می شود که این طرح ها برای بیش از ۸هزارو ۸۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020110