0-9
03 بهمن 1401 - 16:25

افزایش ۲۰ هزار متری فضای ورزشی کرمان با افتتاح ۱۱ پروژه عمرانی

مدیرکل ورزش استان کرمان از افزایش ۲۰ هزار متری فضای ورزشی این استان با افتتاح ۱۱ پروژه عمرانی ورزشی در دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در جلسه کمیته ورزش و جوانان ستاد بزرگداشت دهه فجر استان کرمان، با اشاره به اینکه بیش از هزار برنامه فرهنگی و ورزشی در ایام‌الله دهه فجر در سطح استان کرمان برگزار می‌شود، افزود: این برنامه‌ها شامل مسابقات ورزشی، برنامه‌های فرهنگی، همایش‌های ورزش همگانی و افتتاح پروژه‌های عمرانی است.

پاریزی با بیان اینکه هفت خانه ورزش روستایی در طول مدت ایام‌الله دهه فجر در سطح روستاهای استان افتتاح می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: جامعه ورزش استان کرمان بارها با حضور در گلزار شهدای کرمان با آرمان‌های شهدا عهد و پیمان بسته و تجدید میثاق کردند که راه شهدا را ادامه می‌دهند و این کار ارزشمند در روز اول دهه فجر نیز انجام می‌شود.

وی از افتتاح 11 پروژه عمرانی ورزشی مهم و بزرگ در دهه فجر در استان کرمان خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها 20 هزار متر مربع به فضای ورزشی استان کرمان در دهه فجر اضافه می‌شود و در مجموع در حدود سه سال گذشته 360 هزار متر مربع فضای ورزشی استان کرمان توسعه یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی و ورزشی با کمک مردم و هیئت‌های ورزشی برگزار می‌شود و رویکرد کاملاً مردمی دارد، افزود: ترویج مکتب شهید سلیمانی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در اولویت برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر است و این موضوع بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مصادیق مهم امیدآفرینی در جامعه اجرای برنامه‌های ورزشی در سطح جامعه است، ابرار داشت: ورزش روحیه شادی و نشاط را در جامعه توسعه می‌دهد و باید از این ظرفیت در مقابل توطئه دشمن برای گرفتن امید از جامعه استفاده بهینه کرد.

سرگرد رضا پورعلی‌آبادی رئیس بسیج ورزشکاران استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه دهه فجر فرصت خوبی برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: برنامه‌های دهه فجر باید با پیوست فرهنگی همراه باشد.

وی با اشاره به اینکه معرفی سیره شهدا برای ورزشکاران بسیار اهمیت دارد و برنامه‌ها و مسابقات ورزشی باید خروجی اثرگذاری داشته باشد، گفت: برنامه تجلیل از مادران قهرمان پرور در دهه فجر برگزار می‌شود.

رئیس بسیج ورزشکاران استان کرمان بیان کرد: اردوی راهیان پیشرفت ورزشکاران فرصت مناسبی است تا ورزشکاران در بازدید از کارخانه‌ها و واحد‌های صنعتی نظاره‌گر پیشرفت عملی کشور در حوزه‌های مختلف باشند.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی 63 زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت دهه فجر انجام می‌شود، گفت: این برنامه با همکاری سازمان بسیج حقوقدانان و کمک ورزشکاران در سطح استان کرمان اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 993155