0-9
09 بهمن 1401 - 14:14

اورژانس جاده‌ای بخش شیدا در دهه فجر افتتاح می‌شود

فرماندار شهرستان بن از افتتاح اورژانس جاده‌ای بخش شیدا در ایام‌الله دهه فجر خبر داد و گفت: مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به حوزه بهداشت و درمان این شهرستان تخصیص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی فرمانداری بن، جلسه هم‌اندیشی فرماندار شهرستان بن به همراه تعدادی از مسئولان شهرستان با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص بررسی مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

رضا علی‌بیگی در این نشست گفت: اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت از برنامه‌ها و رویکردهای مطلوب و محرومیت‌زدایی دولت سیزدهم و دانشگاه علوم پزشکی استان است.

فرماندار شهرستان بن با اشاره به تردد زیاد گردشگران و ورزشکاران در جاده پیست روستای بارده افزود: اخذ کد فعالیت اورژانس جاده‌ای این روستا در حال پیگیری است و پس از صدور مجوز آغاز به کار می‌کند.

وی مطرح کرد: مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به حوزه بهداشت و درمان شهرستان تخصیص داده شده است.

علی‌بیگی اعلام کرد: با توجه به قرار گرفتن سد زاینده‌رود در بخش شیدا و تفرجگاه ساحلی این سد، اورژانس جاده‌ای در دهه مبارک فجر سال جاری در این بخش افتتاح می‌شود.

وی با یادآوری برنامه توسعه جوانی جمعیت بیان کرد: مرکز مشاوره و بخش تخصصی زنان و زایمان در مرکز شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

فرماندار شهرستان بن خاطرنشان کرد: راه‌اندازی بخش دیالیز و کلینیک تخصصی یکی دیگر از مباحث و مصوبات این نشست بود که احداث آن با همت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان و شهرستان در دهه مبارک فجر کلنگ‌زنی خواهد شد.

علی‌بیگی در پایان بیان داشت: راه‌اندازی بیمارستان محلی یکی از مطالبات مردم شهرستان است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مساعدت و همکاری در خصوص پیگیری جهت اخذ مجوزات لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اعلام کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1005059