0-9
16 بهمن 1401 - 13:58

استاندار قزوین: نباید اجازه دهیم حواشی آوج را از ریل توسعه خارج کند

استاندار قزوین گفت: برای اجرای طرح‌های توسعه‌محور در شهرستان آوج مردم و معتمدان شهرستان آوج باید همراه و همدل باشند و نباید اجازه دهیم که برخی حواشی شهرستان آوج را از ریل توسعه خارج کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین امروز در سفر خود به شهرستان آوج که برای افتتاح طرح‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در این شهرستان صورت گرفت، با حجت‌الاسلام سیدابراهیم موسوی امام جمعه آوج دیدار و گفتگو کرد.

استاندار قزوین در این دیدار محرومیت‌زدایی را مهمترین اولویت دولت سیزدهم برشمرد و اظهار داشت: شهرستان آوج از نظر دولت جزو شهرستان‌های محروم کشور محسوب می‌شود و به همین خاطر در بودجه سالانه سهمی از اعتبارات محرومیت‌زدایی به این شهرستان اختصاص داده شده است. با این حال آوج از نظر امکانات زیرساختی فقیر است و از نظر ظرفیت‌های مختلف اقتصادی به ویژه در حوزه کشاورزی و گردشگری شهرستان غنی محسوب می‌شود.

اعلایی با بیان اینکه آوج موقعیت جغرافیایی مناسبی دارد و می‌تواند نقش بزرگی در صنعت حمل‌ونقل استان و کشور ایفا کند، اضافه کرد: محرومیت‌زدایی از شهرستان آوج به ورود سرمایه‌گذاران بومی نیاز دارد و اگر سرمایه‌گذاران آوجی از سایر نقاط کشور و استان در این شهرستان سرمایه‌گذاری کنند، گره محرومیت این منطقه باز می‌شود.

وی ادامه داد: استعداد و ظرفیت‌های شهرستان آوج به ویژه شهر آبگرم در حوزه گردشگری بسیارزیاد است، اما این ظرفیت‌ها هنوز از حالت بالقوه خارج نشده‌اند. در حالی که این شهرستان با توجه به شرایط آب‌وهوایی مناسب خود می‌تواند یکی از قطب‌های گردشگری استان باشد.

استاندار قزوین با ذکر اینکه مجموعه مدیریتی استان قزوین نسبت به توسعه شهرستان آوج عزم و حساسیت جدی دارد، تصریح کرد: ملاک ما برای تعریف و اجرای طرح‌ها و پروژه‌هایی که منجر به توسعه شهرستان آوج می‌شود، منافع عمومی مردم خواهد بود و به منافع اشخاص و گروه‌ها در این حوزه اهمیتی نخواهیم داد.

اعلایی افزود: برای اجرای طرح‌های توسعه‌محور در شهرستان آوج مردم و معتمدان شهرستان آوج باید همراه و همدل باشند و نباید اجازه دهیم که برخی حواشی شهرستان آوج را از ریل توسعه خارج کند.

افتتاح 57 طرح برق‌رسانی در شهرستان آوج

در پنجمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی 57 طرح صنعت برق در شهرستان آوج با حضور محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین افتتاح شدند. بنا به گفته وحید زرگر فرماندار آوج برای اجرای و بهره‌برداری از این طرح‌ها 190 میلیارد ریال از اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است.

ساخت پست‌های زمینی و هوایی برق، احداث سامانه‌های اولیه و ثانویه توزیع برق در روستاها، ساخت و نصب پست‌های برق پیش‌ساخته، مقاوم‌سازی و جابه‌جایی پست‌های برق روستایی و شهری و احداث پست‌های برق خودیاری از جمله طرح‌های صنعت برق بودند که توسط استاندار قزوین و فرماندار آوج افتتاح شدند.

استاندار قزوین همچنین بعد از افتتاح این طرح‌ها از نخستین نیروگاه برق خصوصی در حال ساخت در آوج هم بازدید کرد و در جریان کم‌وکیف احداث این نیروگاه قرار گرفت.

نیروگاه آوج خرداد 1402 افتتاح می‌شود

فرماندار آوج در حاشیه بازید استاندار از هزینه‌کرد 1.2 میلیون دلاری بخش خصوصی برای احداث این نیروگاه برق خبر داد و اظهار داشت: فاز اول این پروژه شامل احداث سوله و احداث جایگاه ژنراتور و خرید مولد های ژنراتور کاتریپلار است.

زرگر اضافه کرد: با توجه به روند فعلی نیروگاه تولید برق آوج از خرداد 1402 کار خود را شروع کرده و برق تولیدی آن وارد مدار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1020038