0-9
16 بهمن 1401 - 08:31

فجر۴۴| بهره‌برداری از بیش از ۳ هزار واحد مسکن در مازندران

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: در طرح جهش ملی مسکن از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۵ هزار و ۹۰۶ واحد مسکن انعقاد قرارداد شده که از این تعداد ۳ هزار و ۱۱۵ واحد در مرحله نهایی بهره‌برداری قرار دارد.

علی‌اصغر آسمانی‌مقدم امروز درباره دستاوردهای انقلاب و همچنین دولت سیزدهم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مازندران، اظهار کرد: بنیاد مسکن از جمله نهادهایی است ۵۸ روز پس از پیروزی و ۹ روز پس از استقرار نظام جمهوری به فراخوان امام تاسیس شد و در کنارش هم حساب ۱۰۰ امام افتتاح شد تا افرادی که تمکن مالی دارند برای کمک به بی‌سرپناهان ورود کنند که در این زمینه کمک‌های خوبی هم داشتیم.

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی حساب ۱۰۰ کمرنگ‌تر شد ولی باز بعد از جنگ تحمیلی رونق خوبی گرفت و تاکنون خدمات زیادی در اختیار افراد بی سرپناه و بی مسکن در سطح کشور و مازندران انجام شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران بیان کرد: براساس طرح جهش ملی مسکن سالانه یک میلیون واحد مسکن باید احداث شود که ۲۰۰ هزار واحد مربوط به روستا‌ها است اما بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متعهد شده در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفرجمعیت اقدام به احداث ۲۰۰ هزار واحد کند.

آسمانی‌مقدم تصریح کرد: در طرح جهش ملی مسکن از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۵ هزار و ۹۰۶ واحد مسکن انعقاد قرارداد شده است که از این تعداد ۳ هزار و ۱۱۵ واحد در مرحله نهایی بهره‌برداری قرار دارد و با اعتبار یک هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان در ایام دهه فجر امسال بهره برداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تهیه و اجرای طرح‌های هادی در روستاها از دیگر خدمات بنیاد مسکن است، اظهار کرد: ۳۶هزار و ۶۷۱ روستا داریم از این تعداد در ۲هزار و ۴۶۵ روستا تهیه طرح و در یک هزار و ۱۹۰ روستا طرح هادی در حد یک یا دو فاز اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با اعلام اینکه نیمی از روستاها از نعمت اجرای طرح هادی برخوردار شدند، یادآور شد: قبل از انقلاب یک سانتی‌متر در حوزه روستاها کار نمی‌شد ولی به برکت انقلاب روستاییان برای ساخت مسکن ۲۰۰ میلیون تومان وام با بازپرداخت ۲۰ ساله دریافت می‌کنند که از دستاوردهای بزرگ انقلاب است.

آسمانی‌مقدم با اشاره به اجرای طرح هادی در دولت سیزدهم، یادآور شد: ۱۲ پروژه اجرای طرح هادی با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۹۳۷ میلیون تومان در سطح روستا‌های استان اجرا شده است که در دهه فجر به بهرده برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب یک روستا هم سند رسمی نداشت، یادآور شد: اکنون بنیاد مسکن با هماهنگی ثبت اسناد از صفر تا صد کارها را پیگیری کرده و برای تک تک روستاییان اقدام به صدور سند می‌‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: همچنین اتفاقات خوبی در مستحکم‌سازی بناهای روستایی صورت گرفته است

پایان پیام/۸۶۰۳۴/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019388